1. CFL: "Lovćen" - "Zeta" 3:2
11.05.2013

Meč 30. kola Prve Crnogorske fudbalske lige, privukao je na stadion na Obilića poljani oko 700 navijača, a „Lovćen“ je od samog početka bio bolji protivnik. Terensku nadmoćnost, domaći su valorizovali u 31. minutu, kada je mrežu „Zete“ zatresao Marković. Novo slavlje za pristalice „Lovćena“ uslijedilo je devet minuta kasnije – ovog puta, strijelac je bio Goran Vujović.

U nastavku, fudbaleri „Zete“ pružili su znatno veći otpor, te su u 57. minutu uspjeli smanjiti zaostatak, pogotkom Orlandića. No, da „Lovćen“ mirno privede meč kraju, pobrinuo se Vujović, koji je u 73. minutu, drugim golom na susretu, uvećao vođstvo domaćeg tima na 3:1.

Do samog kraja, gosti iz Golubovaca uspjeli su postići još jedan pogodak – u drugom minutu sudijske nadoknade, konačnih 3:2, postavio je Burzanović.

Pobjedom nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak, ali i zahvaljujući povoljnom rezultatu u Bijelom Polju, gdje su „Jedinstvo“ i „Mladost“ podijelili bodove, „Lovćen“ se sada nalazi na devetom mjestu prvoligaške tabele.

Serijom dobrih rezultata, „Lovćen“ je sada nadomak cilja postavljenog tokom zimske pauze, vezanog za opstanak u prvoligaškom društvu. Iako je u tom periodu bio već otpisan, cetinjski klub postao je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka proljećne polusezone, te se može konstatovati kako su zimska konsolidacija u organizaciji kluba i dovođenje niza pojačanja, dali izuzetan rezultat.

U narednom kolu, za sedam dana, „Lovćen“ će u Podgorici biti gost drugoplasirane „Budućnosti“.

Rezultati 30. kola: „Lovćen“ – „Zeta“ 3:2 (2:0), „Jedinstvo“ – „Mladost“ 1:1 (1:0), „Mornar“ – OFK „Grbalj“ 3:0 (2:0), OFK „Petrovac“ – „Mogren“ 2:2 (0:1), „Budućnost“ – „Čelik“ 1:0 (0:0), „Sutjeska“ – „Rudar“ (sjutra).

Tabela: „Sutjeska“ 61, „Budućnost“ 57, „Čelik“ 50, OFK „Grbalj“ 46, „Rudar“ 44, „Mogren“ 36, OFK „Petrovac“ 36, „Mladost“ 35, „Lovćen“ 31, „Zeta“ 30, „Jedinstvo“ 30, „Mornar“ 30.

Raspored 31. kola (18. maj): „Budućnost“ – „Lovćen“, OFK „Grbalj“ – „Jedinstvo“, „Rudar“ – „Mornar“, „Mogren“ – „Zeta“, „Čelik“ – „Sutjeska“, „Mladost“ – OFK „Petrovac“.