1. CFL: Pobjeda i u Pljevljima, "Lovćen" sve bliži opstanku
27.04.2013

Oko hiljadu navijača na stadionu pod Golubinjom pratilo je zanimljiv meč, a prvi pogodak viđen je u 20. minutu – strijelac za goste bio je Vujović. Preostali pogoci viđeni su u nastavku igre. Prvo je Jovanović u 66. minutu poravnao rezultat, a nova tri boda „Lovćenu“ je donio Đurišić, golom u 80. minutu.

Današnji susret predstavljao je peto od posljednjih šest gostovanja u Pljevljima sa kojih se "Lovćen" vraća neporažen.

Sedmi ovosezonski trijumf, ekipi iz Prijestonice donio je bijeg sa posljednje pozicije. Istovremeno, „Lovćen“ se sada nalazi na svega tri boda razmaka od devetog mjesta, koje garantuje opstanak u elitnom fudbalskom rangu.

Šansu za novu, treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, fudbaleri „Lovćena“ imaće već u srijedu, 1. maja, kada će na Obilića poljani, u okviru 28. prvoligaškog kola, gostovati sastav „Petrovca“.

Rezultati 27. kola: „Rudar“ – „Lovćen“ 1:2, OFK „Petrovac“ – „Jedinstvo“ 0:1, „Zeta“ – „Mornar“ 0:0, „Mogren“ – „Sutjeska“ 3:2, „Mladost“ – „Budućnost“ 1:2, OFK „Grbalj“ – „Čelik“ 2:3.

Tabela: „Sutjeska“ 60, „Budućnost“ 51, „Čelik“ 49, „Rudar“ 43, OFK „Grbalj“ 42, „Mogren“ 32, OFK „Petrovac“ 31, „Mladost“ 30, „Zeta“ 28, „Jedinstvo“ 28, „Lovćen“ 25, „Mornar“ 23.