1. CFL: "Lovćen" bolji i od "Jedinstva"
20.04.2013

S obzirom da je glavni konkurent u trci za opstanak, sastav „Mornara“ danas osvojio bod protiv „Petrovca“, ekipa iz našeg grada sada je bodovno izjednačena sa Baranima, te se nalazi na diobi 11. i 12. pozicije.

Pred oko 500 gledalaca na Obilića poljani, „Lovćen“ je slavio sasvim zasluženu pobjedu, s obzirom da je tokom većeg dijela susreta bio znatno bolji rival.

„Lovćen“ je do vođstva stigao u 23. minutu. Ka golu gostiju šutirao je Vujović, a nakon odbijene lopte, precizan je bio Đurišić.

Da domaći sastav mirno privede današnji susret kraju, pobrinuo se prvotimac gostiju Petrović, koji je u 56. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Serijom dobrih rezultata, „Lovćen“ je sada znatno bliži cilju postavljenom tokom zimske pauze, vezanom za opstanak u prvoligaškom rangu. Iako je u tom periodu bio već otpisan, cetinjski klub postao je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka proljećne polusezone, te se može konstatovati kako su zimska konsolidacija u organizaciji kluba i dovođenje niza pojačanja, dali izuzetan rezultat.

U narednom kolu, za sedam dana, „Lovćen“ će gostovati četvrtoplasiranom sastavu „Rudara“.

Rezultati 26. kola: „Lovćen“ – „Jedinstvo“ 2:0 (1:0), „Sutjeska“ – „Zeta“ 2:0 (0:0), „Rudar“ – OFK „Grbalj“ 0:2 (0:0), „Mornar“ – „Petrovac“ 1:1 (0:0), „Čelik“ – „Mladost“ 1:0 (0:0), „Budućnost“ – „Mogren“ 1:1 (1:1) – u toku.

Tabela: „Sutjeska“ 60, „Budućnost“ 48, „Čelik“ 46, „Rudar“ 43, OFK „Grbalj“ 42, OFK „Petrovac“ 31, „Mladost“ 30, „Zeta“ 27, „Mogren“ 26, „Jedinstvo“ 25, „Lovćen“ 22, „Mornar“ 22.

Raspored 27. kola (27. april, 16:30h): „Rudar“ – „Lovćen“, „Zeta“ – „Mornar“, OFK „Petrovac“ – „Jedinstvo“, „Mogren“ – „Sutjeska“, „Mladost“ – „Budućnost“, OFK „Grbalj“ – „Čelik“.