1. CFL: "Lovćen" - "Mogren" 1:0
09.03.2013

Fudbaleri „Lovćena“ prvu ozbiljniju priliku za postizanje pogotka imali su već u 11 minutu, kada je Markovićev šut sa tridesetak metara završio tik iznad prečke. Svega četiri minuta kasnije, cetinjski prvoligaš došao je do vođstva. Prvi proljećni pogodak za „Lovćen“ postigao je Goran Vujović, zimsko pojačanje iz redova mađarskog „Egera“.

Do kraja prvog dijela, domaći je sastav imao više šansi da poveća vođstvo. U 20. minutu u prilici je bio Marković, u 24. Tatar, a u 40. Draganić, no rezultat je ostao nepromijenjen. Sa druge strane, gosti iz primorja u 30. minutu propustili su šansu za poravnanje, kada je Nikola Vujović šutirao preko gola.

U nastavku, viđen je čitav niz novih šansi – najzreliju za domaći sastav imao je Goran Vujović u 76. minutu, dok je za goste, u dva navrata, u izrazitoj prilici bio Nikola Vujović.

U narednom prvenstvenom kolu, „Lovćen“ će za sedam dana gostovati u Podgorici. Protivnik ekipe iz našeg grada biće „Mladost“, koja je poražena na današnjem gostovanju prvoplasiranoj „Sutjesci“ (1:2).

Rezultati 20. kola: „Lovćen“ – „Mogren“ 1:0 (1:0), „Sutjeska“ – „Mladost“ 2:1 (1:0), „Rudar“ – „Budućnost“ 0:0, „Zeta“ – OFK „Grbalj“ 1:0 (0:0), „Mornar“ – „Čelik“ 0:0, „Jedinstvo“ – OFK „Petrovac“ 2:0 (2:0).

Tabela: „Sutjeska“ 44, „Budućnost“ 37, „Čelik“ 34, „Rudar“ 33, OFK „Grbalj“ 28, „Mogren“ 25, „Mladost“ 25, OFK „Petrovac“ 25, „Jedinstvo“ 22, „Zeta“ 22, „Mornar“ 20, „Lovćen“ 11.

Program 21. kola (16. mart, 15:00h): „Mladost“ – „Lovćen“, OFK „Petrovac“ – „Sutjeska“, „Rudar“ – „Zeta“, „Budućnost“ – „Mornar“, „Čelik“ – „Jedinstvo“, „Mogren“ – OFK „Grbalj“.