SEHA liga: "Zagreb" opet poražen na Cetinju
16.03.2013

Već od početka susreta u ispunjenoj dvorani Sportskog centra, bilo je jasno da će „Zagreb“ teško izbjeći novi poraz u crnogorskoj Prijestonici. Još lakše nego prošle godine, kada je duel istih rivala završen rezultatom 27:25 (15:14), „Lovćen“ je već u uvodnom dijelu stekao značajnu prednost i proslavio novi trijumf nad redovnim učesnicima završnice EHF Lige šampiona.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćem sastavu. Odličan start uslovio je da „Lovćen“ već nakon petnaestak minuta igre vodi rezultatom 9:4. Do najveće prednosti, domaći je sastav došao dva minuta uoči kraja prvog dijela (16:8), no „Zagreb“ je na odmor otišao sa nešto ’podnošljivijim’ zaostatkom – 16:11.

Domaći sastav u nastavku nije ispustio visoku prednost. Do polovine drugog poluvremena, razriješene su dileme o pobjedniku večerašnje utakmice. Naime, domaći je tim u 45. minutu opet dostigao prednost od sedam golova razlike (24:17), a „Zagreb“ je u samom finišu uspio ublažiti poraz.

Najviše pogodaka u domaćem timu postigao je Igor Marković (11), dok je kod gostiju najuspješniji učinak imao Matulić (8).

Jedini crnogorski predstavnik u regionalnom takmičenju, time je ostvario deveti trijumf, dok je „Zagreb“ na Cetinju pretrpio četvrti poraz u drugoj sezoni SEHA lige.

Rukometaši „Lovćena“ večeras su odigrali posljednji ovosezonski meč pred svojim navijačima u SEHA ligi. Trenutno petoplasirani Cetinjani, u posljednjem kolu takmičenja, za sedam dana, gostovaće „Vardaru“ u Skoplju.

Tabela nakon 17. kola: „Meškov“ Brest 37, „Metalurg“ Skoplje 36, „Zagreb“ 35, „Vardar“ Skoplje 33, „Lovćen“ Cetinje 29, „Tatran“ Prešov 26, „Nexe“ Našice 22, „Borac“ Banja Luka 10, „Izviđač“ Ljubuški 9, „Sloga“ Doboj 3.