1. CFL: Nova pobjeda "Lovćena"
06.04.2013

„Lovćen“ se time, nakon 24 odigrana kola u Prvoj Crnogorskoj ligi, nalazi na dva boda zaostatka u odnosu na Barane, odnosno ’baraž zonu’.

Blaga terenska nadmoćnost „Lovćena“ u uvodnom dijelu susreta dala je rezultata. Domaći sastav, naime, već u 16. minutu došao je do vođstva, zahvaljujući pogotku Mirkovića. Konačnih 2:0, minut prije isteka regularnog dijela igre, postavio je Vujović iz jedanaesterca.

Današnji meč bio je peti uzastopni iz kojeg je „Lovćen“ izašao neporažen. Naime, u posljednjih mjesec, cetinjski prvoligaš ostvario je tri pobjede i dva remija, uz gol razliku 9:1. Stoga, već sada je jasno kako su zimska konsolidacija u klubu i dovođenje niza pojačanja u crnogorsku Prijestonicu, dali rezultata.

„Lovćen“ će u narednom kolu, za sedam dana, gostovati sastavu „Grblja“ u Radanovićima. Sedmicu kasnije, na Cetinje će stići i još jedan od ključnih konkurenata u trci za opstanak u prvoligaškom rangu – bjelopoljsko „Jedinstvo“.

Rezultati 24. kola: „Lovćen“ – „Mornar“ 2:0 (1:0), „Sutjeska“ – „Jedinstvo“ 4:1 (2:1), „Budućnost“ – OFK „Petrovac“ 1:1 (1:0), „Čelik“ – „Zeta“ 4:3 (1:0), OFK „Grbalj“ – „Mladost“ 4:1 (4:0), „Rudar“ – „Mogren“ 3:2 (2:0).

Tabela: „Sutjeska“ 54, „Budućnost“ 47, „Rudar“ 43, „Čelik“ 40, OFK „Grbalj“ 36, OFK „Petrovac“ 30, „Mladost“ 27, „Mogren“ 26, „Zeta“ 26, „Jedinstvo“ 22, „Mornar“ 21, „Lovćen“ 19.

Raspored 25. kola (13. april, 16:00h): OFK „Grbalj“ – „Lovćen“, „Jedinstvo“ – „Mornar“, „Zeta“ – „Budućnost“, OFK „Petrovac“ – „Sutjeska“, „Mladost“ – „Rudar“, „Mogren“ – „Čelik“.