Učenici OŠ „Lovćenski partizanski odred“ su ponos grada
15.05.2018

Gradonačelnik je mladim sportistima čestitao osvojene medalje i naveo da su oni ponos grada, porodica i nastavnika. On očekuje da će osvojene titule biti podstrek za njihove dalje profesionalne uspjehe, ali i motivacija drugoj djeci Prijestonice da se bave sportom.

Direktorka škole Sandra Sjekloća Begović zahvalila se gradonačelniku Kašćelanu na podršci i dodala da očekuje da će Prijestonica i ubuduće prepoznavati potrebe te obrazovne ustanove.

Šahovska ekipa Osnovne škole „Lovćenski partizanski odred“ na tamičenju je postala prvak države. Zlatnu medalju osvojila je ženska atletska ekipa škole i to u pojedinačnim disciplinama i štafeti 4x100 metara. Atletičari su osvojili zlato i u disciplini skok u dalj, kao i u trci na 800 metara.

I rukometna ekipa Osnovne škole „Lovćenski partizanski odred“ novi je pobjednik Državnog prvenstva za osnovce. Na atletskom takmičenju u Baru učestvovao je i učenik Srednje stručne škole sa Cetinja Željko Pešić, koji je osvojio prvo mjesto u bacanju kugle.

Organizator Igara je Crnogorski školski sportski savez, a takmičenje je finansijski podržala Prijestonica Cetinje.